SYSYEMY WSPOMAGANIA MAGAZYNU I SPRZEDAŻY

 

Aplikacje magazynowe, systemy obsługi inwentaryzacji i przecen

Tworzymy nowoczesne oprogramowanie wspierające obsługę procesów logistycznych przeznaczone dla magazynów oraz centrów logistycznych wykożystująć makstmalnie możliwości technologii mobilnych.

Dzięki przemyślanemu podziałowi aplikacji na moduły o różnym stopniu zaawansowania obsługiwanych procesów system może być zastosowany w firmach o dowolnej wielkości i dowolnym stopniu skomplikowania procesów wewnętrznych.

Kolektory danych (terminale mobilne) znajdują zastosowanie w:

* pomocy w wydawaniu i przyjmowaniu na magazyn
* weryfikacji towarów, ilości i cen
* kompletacji zamówień
* produkcji
* spedycji
* inwentaryzacji

Aplikacje magazynowe

Przyjęcia towaru.
Obsługa różnych jednostek ładunkowych (palety, kartony, boxy, inne wykorzystywane przez klienta). Przyjęcie według awizo. Wykorzystanie kodów dostawcy oraz możliwość wydruku oznakowań własnych.

Transport towaru.
Moduł transportowy w systemie odpowiedzialny jest za realizację transportów jednostek pomiędzy dwoma miejscami w magazynie z wykorzystaniem terminali lub kartki papieru. Realizacja zlecenia transportowego w systemie polega na odpowiednim skanowaniu punktów brzegowych transportu (skanowanie odpowiednich kodów kreskowych miejsc fizycznych) skanerem laserowym umieszczonym w terminalu lub skanerem ręcznym (w przypadku kartki papieru) i równocześnie fizycznym przetransportowaniu jednostki. Podczas wykonywania niektórych transportów wymagane jest także skanowanie kodu kreskowego transportowanej jednostki co stanowi dodatkową kontrolę poprawności wykonywania tego procesu.

Składowanie towaru.
Wszystkim miejscom wyznaczonym w magazynie przyporządkowane zostają koordynaty pozwalające na szybką lokalizację w ramach powierzchni magazynowej. Dodatkowo każde miejsce oznakowane jest etykietą zawierającą kod kreskowy jednoznacznie identyfikujący miejsce magazynowe w systemie.

Wydanie towaru.
Każde wydanie z magazynu poprzedzone jest odebraniem z systemu nadrzędnego awiza opisującego jakie jednostki mają zostać wydane z magazynu.

Systemy do obsługi inwentaryzacji

Inwentaryzacja.
System wspiera następujące rodzaje inwentaryzacji:

* Inwentaryzacja wstępna pozwalająca na wprowadzenie jednostek znajdujących się w magazynie na stan systemu. Operator przeprowadzający ten rodzaj inwentaryzacji wprowadza odpowiednie informacje o jednostce oraz miejscu jej składowania do systemu przy wykorzystaniu terminala. Opcjonalnie po zakończeniu procesu inwentaryzacji wstępnej system umożliwia wygenerowanie protokołu z jej przeprowadzenia. W procesie możliwe jest także wygenerowanie etykiet, które powinny znaleźć się na nośnikach magazynowych
* Inwentaryzacja okresowa – spis z natury pozwalający na wykrycie różnic pomiędzy zarządzającym systemem informatycznym, a rzeczywistym stanem magazynowym.

Systemy do obsługi przecen towarów

Aplikacja przygotowana do współpracy z kolektorami danych np. firmy Paxar z wbudowanym skanerem kodów kreskowych i drukarką.
Umożliwia między innymi odcztranie etekiety na produkcie, zweryfikowanie ceny oraz wydruk nowej etykiety.

Korzyści wynikające z wdrożenia systemu.

* Poprawa organizacji pracy
* Zwiększenie wydajności
* Optymalizacja wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej
* Poprawa jakości obsługi klienta poprzez wyeliminowanie błędów w kompletacji oraz zredukowanie czasu realizacji dostaw
* Możliwość współpracy z nowoczesnym urządzeniami takimi, jak: bezprzewodowe terminale danych, drukarki kodów kreskowych, terminale głosowe, systemy wspomagające kompletację, automatykę transportową, automatykę regałową
* Możliwość całkowitego przystosowania do indywidualnych procesów logistycznych klienta.
* Integracja z systemami ERP

Niewielkie wymiary, mała waga i kieszonkowe rozmiary sprawiają, że terminal mobilny staje się nieodłącznym towarzyszem magazyniera i sprzedawcy.Oprogramowanie RFID - zdalna identyfikacja radiowa

Napisaliśmy własne biblioteki dla systemów Windows, Windows CE i Windows Mobile do obsługi komunikacji w standardzie RFID.

Jesteśmy w stanie szybko zbudować i wdrożyć dowolny system wykożystujący tagi radiowe.
Nasze oprogramowanie możemy bardzo łatwo zintegrować systemami magazynowymi.
Wdrożone przez nas rowiązania RFID doskonale sprawdziły sie w magazynach wysokiego składowania
oraz na wielkopowieżchniowych placach magazynowych.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________
JESTEŚMY W STANIE NAPISAĆ DOWOLNĄ APLIKACJĘ NA URZĄDZENIA MOBILNE. UDZIELAMY PEŁNEGO WSPARCIA TECHNICZNEGO.


GPNT INNOWACYJNA GOSPODARKA PARP UNIA EUROPEJSKA MICROSOFT BizSpark