Urządzenia elektroniczne - Muduły I/O USB RS485

 

Układy wykonawcze

Urządzenia do zastosowań specjalnych - budowane zgodnie z wymaganiami klientów.

Nasze układy wykonawcze szczególnie nadają się do wykożystania w systemach kontroli dostępu oraz sterowania procesami technologicznymi.

Tworzymy dedykowane oprogramowanie integrujące układy wykonwcze z oprogramowaniem klientów.

Z naszych urządzeń kożystają między innymi: stacje benzynowe Shell i Lotos.

 

INTERFEJS USB-RS485

Wszystkie oferowane przez nas układy wyposażone są w przemysłowy interfejs komunikacyjny RS485. Komunikują sie z komputerem, palmtopem lub nawigacją satelitarną za pomocą interfejsu USB-RS485 Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zastosowanie przewodów połączeniowych o długości dochodzącej do 1200m! (przy użyciu skrętki ekranowanej)

KARTA WYJŚĆ PRZEKAŹNIKOWYCH
Karta wyjść przekaźnikowych zawiera osiem przekaźników o obciążalności styków równej 8 A. Może służyć do załączania odbiorników zasilanych przemiennym 230 V (AC) lub stałym np. : 12 V (DC). Przekaźniki posiadają jeden styk przełączany, co umożliwia zasilanie dołączonego urządzenia, gdy cewka przekaźnika jest zasilana (NO) lub gdy przekaźnik jest w spoczynku (NC). Układy sterujące są odseparowane galwanicznie od układów wykonawczych. Karta umożliwia komunikację dwustronną, dzięki czemu można sprawdzić stan wszystkich przekaźników.

Opracowaliśmy oprogramowanie do sterowania przekaźnikami z poziomu Windowsa CE (np. w nawigacji GPS) współpracujące z czujnikami temperatury i ciśnienia.

KARTA WYJŚĆ OPTOIZOLOWANYCH
Karta triaków może być zastosowana do sterowania urządzeniami zasilanymi napięciem 230 V (AC). Rolę elementów wykonawczych spełnia osiem triaków sterowanych poprzez transoptory zapewniające galwaniczną separację od sieci energetycznej urządzeń dołączonych
do magistrali RS485. Kartę wyposażono w zasilacz, dzięki któremu nie trzeba stosować dodatkowego napięcia stałego do zasilania układów sterujących. Układy sterujące są odizolowane galwanicznie od układów wykonawczych poprzez zastosowanie optotriaków. Karta umożliwia komunikację dwukierunkową, dzięki czemu można sprawdzić stan wszystkich triaków.
KARTA WYJŚĆ CYFROWYCH (GND)
Karta wyjść cyfrowych (z aktywnym stanem GND) ma osiem wyjść typu otwarty kolektor, z maksymalnym prądem obciążenia 0,5 A. Napięcie podane na wyjście karty może wynosić do 50 V. W układzie wyjściowym są zastosowane diody zabezpieczające, co umożliwia bezpośrednie sterowanie elementami z indukcyjnościami, na przykład przekaźnikami. Karta pozwala na komunikację dwustronną, dzięki czemu można sprawdzić stan wszystkich wyjść.
KARTA WYJŚĆ CYFROWYCH (VCC)
Karta wyjść cyfrowych (stan aktywny VCC) posiada osiem wyjść typu otwarty emiter, co
umożliwia sterownie napięciem zasilania VCC. Maksymalny prąd wyjściowy wynosi 0,5 A, a napięcie załączania 50 V. Dodatkowo w układzie wyjściowym zastosowane są diody zabezpieczające, co umożliwia bezpośrednie sterowanie układami indukcyjnymi, na przykład przekaźnikami. Karta umożliwia komunikację dwustronną, dzięki czemu można sprawdzić stan wszystkich wyjść.
KARTA WEJŚĆ CYFROWYCH
Karta wejść cyfrowych ma osiem wejść cyfrowych ze wspólną masą, zabezpieczonych przed zbyt wysokim napięciem (powyżej 5 V) oraz napięciem o polaryzacji ujemnej. Wejścia nie są galwanicznie odseparowane od interfejsu i wzajemnie od siebie, co należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z karty.
KARTA WEJŚĆ ANALOGOWYCH
Karta wejść analogowych ma osiem wejść analogowych zabezpieczonych przed zbyt wysokim napięciem wejściowych i napięciem o odwrotnej polaryzacji. Wejścia te nie są galwanicznie odseparowane od siebie. Nie są także odseparowane od interfejsu RS485. Karta przetwarza sygnały analogowe z rozdzielczością 10 bitów do postaci cyfrowej. Wbudowany przetwornik A/C ma zakres pomiarowy 0-5 V. Możliwa jest praca z podłączeniem wejścia napięcia odniesienia przetwornika A/C bezpośrednio do napięcia zasilania mikrokontrolera lub do zewnętrznego, zewnętrznego,
bardziej precyzyjnego źródła napięcia referencyjnego o wartości 5 V lub 2,5 V. Odczyt zmierzonego napięcia może być podawany w postaci liczby binarnej (bezpośrednio z rejestru przetwornika A/C) lub przetworzony do postaci dziesiętnej z uwzględnieniem
napięcia odniesienia 5 V lub 2,5 V. W takim przypadku wartość zmierzonego napięcia jest podawana z rozdzielczością do dwóch miejsc po przecinku.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ MODYFIKACJI PARAMETRÓW URZĄDZEŃ DO PAŃSTAWA WYMAGAŃ. UDZIELAMY PEŁNEGO WSPARCIA TECHNICZNEGO.


GPNT INNOWACYJNA GOSPODARKA PARP UNIA EUROPEJSKA MICROSOFT BizSpark